Wosk sojowy S50 w bryłkach 1 kg - informacje:
- cena za opakowanie 1 kg;
- wosk występuje w postaci bryłek
- wosk sojowy jest w 100% naturalny i ekologiczny - powstaje jako produkt uboczny na uprawach soi;
- zalecana temperatura topnienia wosku sojowego: ok. 47-54°C;
- wosk bezzapachowy;
- przeznaczenie: wosk sojowy do tworzenia świec klasycznych (w świeczniku) jak i do tworzenia świec wolnostojących;
- wosk sojowy posiada kartę charakterystyki produktu
Jak powstaje wosk sojowy?
Zalety wosku sojowego nie ograniczają się jednak do tych powyżej - substancja jest wegańska i w pełni przyjazna środowisku (“EcoFriendly”) - wosk sojowy jest Non-GMO. Do produkcji wosku soja pozyskiwana jest jedynie od wybranych i certyfikowanych rolników, a jej transport jest poddany ścisłym kontrolom i niezapowiedzianym audytom.
Naturalny wosk sojowy występuje w postaci brył. Służy do robienia świec najwyższej jakości, bowiem po zastygnięciu tworzy gładką powierzchnię na wierzchu świeczki, nierzadko z urokliwym efektem szronu. Wosk z oleju sojowego może służyć zarówno jako jedyny składnik świecy, bądź też może być mieszany w dowolnej proporcji z innymi produktami do wyrobu świec: parafiną lub stearyną.
Jak rozpuścić i barwić wosk sojowy?
Wosk sojowy posiada jasny, kremowy kolor. Na bryłkach możliwe jest występowanie delikatnych, seledynowych przebarwień, których sporadyczne występowanie jest związane z naturalnością produktu. Wosk sojowy można roztopić w naczyniu, jak i metodą tzw. kąpieli parowej w specjalnym topielniku. Po osiągnięciu zalecanej temperatury topnienia w naczyniu, zaleca się odstawienie wosku z ognia i odczekanie, aż reszta bryłek rozpuści się samoistnie - w ten sposób unika się ryzyka powstania tzw. lejów w świeczniku. Tłuszczowy barwnik do świec można dodać do substancji w każdym momencie, natomiast zapach do świec (aby nie wyparował) w momencie, gdy substancja ostygnie, tuż przed rozlaniem jej do świeczników. Do świec z wosku sojowego można stosować także naturalne susze dekoracyjne.
Wosk sojowy - dane techniczne
- Temperatura roztapiania: ok 47°- 54°C (rekomendowana) - jeżeli wosk nie będzie całkowicie roztopiony (transparentny), pamięć krystaliczna substancji może powodować niepożądane struktury.
- Temperatura nalewania: różne temperatury nalewania mogą powodować różnice w wyglądzie świec. Po wystudzeniu pojemniki/formy na świece powinny mieć temperaturę pokojową, bądź odrobinę wyższą. Unikać przeciągów i gwałtownych zmian temperatur.
- Temperatura chłodzenia: zbyt szybkie schładzanie może powodować występowanie plam i pęknięć, stąd też podczas tworzenia świec należy unikać wychłodzonych miejsc. W przeciwieństwie do parafiny nie wytwarza dymu podczas spalania, co dokładnie widać zaraz po jej zdmuchnięciu.
Dodawanie zapachów do świec: proporcja ilości dodanego zapachu do świec każdorazowo jest kwestią indywidualną. Nasze testy pokazują jednak, że zapach dodany w proporcji 6-10% do masy użytego wosku
(w przypadku 1 kg będzie to od 60 do 100 ml) sprawia, że aromat świeczki subtelnie rozchodzi się po pomieszczeniu.