do kasy suma: 0,00 zł
Dobór knota do świecy

 

 

Rodzaje surowców do produkcji świec.

 

 

Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wybór granulatów do produkcji świec.

Możemy je podzielić na parafinę, sterynę, żel parafinowy oraz najbardziej popularne w ostatnich latach wszelkiego rodzaju naturalne woski tzn. sojowy, rzepakowy, Carnauba itp.

 

Surowce te występują w różnej postaci niekiedy jest to granulat, tafla, płatki, czy większe bryły, wyjątkiem jest oczywiście żel, który jest formie bezbarwnej galaretki.

Przy tworzeniu świec domowym sposobem, ma to to nie małe znaczenie. Jeżeli chcemy wykonać małą świece, trudno nam będzie w warunkach domowych, pozyskać kilkaset gram surowca z bryły lub tafli którą wcześniej zakupiliśmy.

W związku z powyższym staramy się, aby nasze surowce dostępne w sklepie były w postaci granulatów lub płatków.

 

W ofercie mamy klasyczną parafinę o zaolejeniu ok.1%, a także parafinę typ 5658, którą polecamy do świec zalewanych w szkle lub formach silikonowych, parafinę dla bardziej wymagających LTP56, która ma niskie zaolejenie i jest dodatkowo hydro-rafinowana- idealna do świec rzeźbionych.

 

Stearynę importujemy z Malezji lub Indonezji, jest ona pochodzenia roślinnego, dzięki temu przyjemnie się z nią pracuje, w odróżnieniu od zwierzęcej, którą można zakupić na naszym rynku w niższej cenie, natomiast wydziela ona bardzo nieprzyjemny zapach, i niekiedy dodanie aromatu, niewiele nam daje.

 

Teraz trochę o żelu parafinowym. Występuje on w formie bezbarwnej galaretki, bez zapachu. Żel parafinowy zapewnia wyjątkowo długie palenie.

Przykładowo świeca żelowa o gramaturze 100 g pali się nawet do 70 godzin,nie powoduje kopcenia, zapewnia równe spalanie oraz ze względu na klarowność powoduje efekt większego światła świecy. Żel bardzo łatwo jest zabarwić na wszelkiego rodzaju kolory barwnikami tłuszczowymi oraz idealnie wchłania kompozycje zapachowe. Jest to produkt ekologiczny i czysty w użyciu, a zarazem nowy i atrakcyjny.

Woski ekologiczne- czyli modny temat ostatnich lat...

Wosk sojowy jest naturalny, bio-degradowalny, ekologiczny i mimo wyższej ceny od pozostałych surowców, stał się bardzo popularny.

Ten, który Państwu oferujemy, typ S50 jest bez zapachu w kolorze kremowym.

W przeciwieństwie do parafiny nie wytwarza dymu podczas spalania,

co dokładnie widać zaraz po jej zdmuchnięciu.

Świece z wosku sojowego palą się dłużej, jaśniejszym płomieniem.

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl